در حال بارگذاری

 برتری اعتماد به نفس نسبت به ویژگی های ظاهری زندگی


در بسیاری از مواقع دیده شده است که افرادی با ظاهر مناسب و شایسته دارای اعتماد به نفس پایینی برای برقراری ارتباطات اجتماعی هستند. بر طبق تحقیقات علمی که در گذشته در زمینه های مختلف ظاهری انجام شده است، نشان می دهد که افراد دارای خودباوری بالاتر جذابیت بیشتری دارند. این موضوع می تواند در برخی موارد در زبان بدن افراد پنهان شود. اهمیت دادن به یک لبخند کوچک همواره می تواند کمک زیادی در ایجاد ارتباطات دو طرفه کند.

در واقع تاثیر مقایسه ای افراد با یکدیگر می تواند باعث کاهش اعتماد به نفس در مردان و زنان شود. همانطور که گفته شد افراد نباید به صورت نا مناسبی خود را ارزیابی کرده و نسبت به توانایی های خود شک کنند. شناخت کافی بر روی توانایی های شخصی کمک زیادی به افزایش اهمیت به این خصوصیت شخصی می شود.

"<yoastmark

مزایای اعتماد به نفس بالا

در بسیاری از موارد دیده شده است افراد بدون اینکه نتایج کارهای آتی خود را بدانند و یا اینکه حتی مسیر رشدی خود را بدانند به سمت هدف حرکت کرده و به مقصد هم می رسند! اما عکس این موضوع نیز صادق است که افراد با داشتن برنامه ریزی مشخص و هدف گذاری دقیق به هدف و مقصود خود نمی رسند. شاید تنها تفاوتی که می تواند این خلا را پوشش دهد، میزان اهمیت اعتماد به نفس باشد. افراد دارای خودباوری پر قدرت، با انرژی مثبت و توان بالا به سمت مقصود خود حرکت می کنند. موانع و مشکلات به هیچ عنوان توان متوقف کردن آن ها را ندارد. این موضوع می تواند یکی از اصلی ترین مزایای شخصیت قوی باشد.

ارتقا شغلی و خودباوری بالا در زندگی

از جمله موارد مهم در این زمینه پیشرفت شغلی در مرتبه های مختلف است. افراد با اعتماد به نفس بالا می توانند خیلی راحت نظر بالا دستی های خود را جلب کرده و در مسیر پیشرفت قرار بگیرند. بنابراین اهمیت اعتماد به نفس توسط موسسه های تحقیقاتی مختلفی به اثبات رسیده است. پیگیری و کنجکاوی بالای افراد دارای خودباوری کمک زیادی در رشد و پیشرفت این افراد در زندگی حرفه ای و روزمره می کند. 

"ارتقا

تاثیر رقابت بر اعتماد به نفس

افراد با اعتماد به نفس بالا خود بیشتر از سایرین در معرض رقابت و مسابقه قرار می دهند. برای اینکه اهمیت اعتماد به نفس و رقابت برای شما روشن شود باید یک مثال واضح بزنم. شما برای رسیدن به یک آدم برفی نیاز است تا گلوله های برفی کوچک را در کنار هم قرار دهید. این بدین معنا است که برای رسیدن به موفقیت های بزرگ باید از موفقیت های کوچک لذت کافی را ببرید. اینکه افراد با پایین آوردن سطح مسابقات تلاش می کنند تا موفقیت خود را کوچک جلوه دهند از جمله علائم ضعیف بودن شخصیت آن ها است.

در مجموع سعی کنید برای هر موفقیت و پیشرفت خود جشن بگیرید و از آن موقعیت لذت ببرید.


پاسخ دهید

copy right