در حال بارگذاری

راه حل‌های به خودباوری رسیدن


1-خودباوری ، آموختنی است .

هر زمان که تصمیم بگیریم که کاری انجام بدهیم ، می‌توانیم نسبت به نقاط ضعف و قوت‌تان شناخت بیشتری پیدا کنیم و برای بهبود فردی خودمان تلاش کنیم پس ناامید نباشیم و سعی مان را کنیم تا به توانایی‌های خودمان اعتماد کنیم.

2-خودباوریمان را قدرتمند تصور کنیم .

تصویر سازی ذهنی بسیار اهمیت دارد. تلاشمان براین باشدکه تصویر خوبی از خودمان در ذهن بسازیم و به خودمان یقین داشته باشیم . هرچه بیشتر خودمان را بشناسیم بیشتر به خودمان اعتماد می‌کنیم. نقاط قوت خودمان را بشناسیم و بر آن تمرکز کنیم . آن را به نقطه قوت تبدیل کنیم یعنی خودمان و کارمان را جدی بگیریم .
کارهای به ظاهر کوچکمان را جدی بگیریم و به آن اهمیت بدهیم این حس اعتماد به نفسمان را بالا می برد. خود را در موقعیتهای چالش برانگیز قرار بدهیم .
تا می توانیم باید خودمان را در موقعیتهایی قرار دهیم که معمولا از آن گریزان هستیم و با این کار بیشتر به خودباوری می‌رسیم. تلاشمان بر این باشد که موقعیتها و کارهای جدید را امتحان کنیم و با اعتماد به خودمان این کار را انجام دهیم .

3-واقع‌بین باشیم.
اگر ضعفی در مهارتی داریم مهارت خود را تقویت کنیم. خودمان را سرزنش و دچار فشار روانی نکنیم بلکه سعی کنیم آموزش ببینیم .

4-تصویرسازی ذهنی کنیم.
تصویرسازی ذهنی را دست کم نگیریم قدرت فوق العاده‌ای دارد مخصوصا در بالابردن اعتماد به نفس و خودباوری. کافیست روزانه دقایقی را یکجا آرام بنشینید و چشمهایتان را ببندید و خودتان را متصور شوید که با قاطعیت تمام، آرامش و قدرت رفتار کرده و کارتان را انجام می‌دهید.

تمرین بیشتر=نتیجه بهتر

پاسخ دهید

copy right